Reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym, które odbyły się w Katowicach. Krakowska uczelnia poprawiła tym samym swój wynik sprzed roku, gdy zdobyła srebrny medal. W związku z pandemią koronawirusa impreza była przeprowadzona w ścisłym reżimie sanitarnym, a liczba uczestników, w porównaniu do poprzednich lat, była znacząco ograniczona.

Na drugim miejscu za reprezentacją krakowskiej AWF uplasowała się Politechnika Łódzka, a trzecią lokatę zajął Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Rywalizacja toczyła się w pięciu konkurencjach – drużyn, par, trójek, solistów i solistek. W tej ostatniej triumfowała Martyna Duda (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach), uczestniczka mistrzostw świata i Europy. Wśród solistów najlepszy był Adam Pigłowski (Politechnika Łódzka), w trójkach zwyciężyła ekipa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w rywalizacji drużyn wygrał AWF Kraków, a w parach najlepsza była reprezentacja tej uczelni Joanna Ciepielowska i Justyna Kudłacz. Ciepielowska, wielokrotna medalistka AMP, a także brązowa medalistka mistrzostw Świata w 2017 roku, była najbardziej znaną zawodniczką spośród uczestników tegorocznych zmagań.

Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Miasta Katowice, a głównym sponsorem cyklu jest Grupa LOTOS.

Klasyfikacja generalna AMP w aerobiku sportowym
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
2. Politechnika Łódzka
3. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here