Aktywna Zielona Góra

0
206

Czteromiesięczne przemiany dobiegły końca! Dwudziestu mieszkańców Zielonej Góry zakończyło udział w 3. edycji projektu „Aktywny Zielonogórzanin”. Mimo pandemii, uczestnicy osiągnęli świetne rezultaty.

Realizacja programu pozwoliła na zapobieganie nadwadze i otyłości oraz poprawę aktywności. Projekt wpłynął również na zwiększenie poziomu wiedzy uczestników, wzbudzając świadomość układania racjonalnego planu żywienia i aktywności fizycznej.

– COVID-19 znacząco zmienił przebieg tegorocznego programu. Długo dopisująca dobra aura za oknem pozwoliła na treningi w przestrzeni otwartej. Uczestnicy brali udział w rajdach rowerowych, marszobiegach i zajęciach ogólnorozwojowych. W miesiącach jesiennych dla zielonogórzan zaplanowaliśmy treningi strzelectwa oraz crossfitu – mówi Marek Lemański, koordynator projektu.

Beneficjenci programu mogli liczyć również na warsztaty z dietetykiem i psychologiem. Zielonogórzanie otrzymali dostęp do poradników i pomocnych webinarów. W pierwszym dniu projektu, jego połowie i na samym końcu przeprowadzono pomiary, których rezultaty końcowe okazały się wyśmienite.

– Nigdy się nie poddałam choć były i słabsze momenty. Nie raz ciągnęłam za sobą nogi do domu, ale w głowie kotłowały się tylko dobre myśli. Żaden wycisk mnie nie zniechęcił. Robię przemyślane, kolorowe i mądre zakupy. Przygotowuję ryby i owoce morza. Nie chodzę na skróty. Co więcej, w wieku 34 lat nauczyłam się robić przysiad! Poznałam garść cudownych osób, za które długo będę wdzięczna losowi. To było niezwykle doświadczenie. Bezcenne – podsumowuje Ola, uczestniczka projektu, która pozbyła się 10 kilogramów.

Projekt przy wsparciu finansowym Miasta Zielona Góra realizował Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here