Akademickie Centra Gier Rakietowych

0
395

Od września startuje nowy program realizowany przez Akademicki Związek Sportowy. W Gdańsku i Katowicach funkcjonowanie rozpoczynają Akademickie Centra Gier Rakietowych. Bezpłatne zajęcia skierowane są do wszystkich grup społecznych i środowiskowych.

Jest to pilotażowy projekt cyklicznych zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, prowadzony w 2 miastach w Polsce w 2 sportach. Zajęcia odbywać się będą w następujących miastach:

1. Katowice – badminton – obiekty sportowe Akademii Wychowania Fizycznego – różne grupy wiekowe (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy) w każdej grupie min. 10 uczestników

2. Gdańsk – tenis stołowy – obiekty sportowe Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz w COSA AZS w Górkach Zachodnich (Gdańsk) – różne grupy wiekowe (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy) w każdej grupie min. 10 uczestników

Zajęcia prowadzone będą minimum 2 razy w tygodniu dla każdej grupy wiekowej po 1,5 godziny. Nabór do grup ćwiczebnych prowadzony jest przez AZS COSA Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk oraz AZS AWF Katowice.

Organizatorem projektu jest Akademicki Związek Sportowy we współpracy z AZS AWF Katowice, AZS AWFiS Gdańsk oraz AZS COSA Gdańsk. Akademickie Centra Gier Rakietowych finansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.