Akademicka piłka znowu w grze

0
1042

Już wkrótce startują rozgrywki Akademickich Mistrzostw Polski. Jako pierwsi w tym roku o awans do turniejów finałowych powalczą futsaliści i futsalistki. W dniach 23-26 stycznia w Krakowie odbędzie się Półfinał B w futsalu kobiet.

Do udziału w turnieju półfinałowym zgłosiły się aż 23 zespoły. Można się spodziewać, że będzie to jeden z najliczniej obsadzonych turniejów AMP w sportach drużynowych. Na parkiecie zobaczymy około 300 zawodniczek, które w przeciągu trzech dni rozegrają ponad 60 meczów! Z uwagi na dużą liczbę zaplanowanych spotkań walka o zwycięstwo toczyć się będzie na trzech krakowskich halach sportowych – Akademii Wychowania Fizycznego, Szkoły Aspirantów PSP oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Głównym organizatorem wydarzenia jest właśnie KU AZS UEK, który ma na swoim koncie już wiele udanych eventów i tym razem także powinien stanąć na wysokości zadania.

Do Krakowa zawitają prawdopodobnie najlepsze drużyny futsalowe z południowej części Polski. Niektóre zespoły występują na co dzień w kobiecej Ekstralidze futsalu, więc na pewno nie zabraknie emocji i rywalizacjii na wysokim poziomie. Dla tych bardziej doświadczonych zawodniczek będzie to już kolejny turniej w ich karierze, ale na boisku pojawią się też debiutantki i wschodzące gwiazdy kobiecego futsalu. Zapewne nie zabraknie reprezentantek Polski, zarówno tych obecnych jak i przyszłych), dla których Akademickie Mistrzostwa Polski to zawsze ważny punkt w kalendarzu.

Zachęcamy wszystkich fanów oraz sympatyków futsalu do zapoznania się z harmonogramem rozgrywek i dopingowania swoich ulubionych drużyn na żywo. Harmonogram gier dostępny jest na stronie https://ampy.pl/files/docs1920/komunikaty/1920_futsal_k_b_poludnie_k2_harmonogram.pdf Gwarantujemy, że fustalistki zadbają o zaciętą rywalizację sportową i stworzą niezapomniane widowisko. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Tekst: Kinga Łątka

Zdjęcia: Adam Widła

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj