110 minut, 110 skoków, 110 lat AZS

0
648

W Siemianowicach Śląskich odbyła się impreza pod hasłem „110 minut, 110 skoków, 110 lat AZS”.

Kilka miesięcy temu Zarząd Główny AZS zorganizował specjalny konkurs na wydarzenie promujące Akademicki Związek Sportowy. Swoje pomysły zgłosiło wiele uczelni i organizacji. Najciekawszym okazał się ten nadesłany przez Klub Uczelniany AZS Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, który zaprezentował projekt „110 minut, 110 skoków, 110 lat AZS”. Oczywiście w ramach nagrody otrzymał on środki na jego realizację. Wydarzenie odbyło się w ostatni weekend w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Siemianowicach Śląskich, posiadającym znakomitą infrastrukturę.

– Przedsięwzięcie obejmowało zajęcia z jumping frog (popularny obecnie trening fitness na trampolinie – przyp. red.), zumby i aqua aerobiku. Każdy uczestnik mógł spróbować sił we wszystkich zajęciach, ponieważ odbywały się one w kilku blokach. W imprezie wzięło udział ponad 40 osób w różnym wieku oraz z różnym podejściem do tego typu aktywności – opowiada Iveta Gałka, prezes KU AZS WSB Chorzów. – Celem wydarzenia było promowanie różnych form fitnessu wśród zróżnicowanych grup docelowych. Myślę, że w pewnym stopniu udało nam się zmienić stereotypowe myślenie uczestników o takich zajęciach. Mam nadzieję, że przedstawiając je jako formę dobrej zabawy i rekreacji, zachęciliśmy ich do aktywności fizycznej – dodaje Gałka.

Wszystko przebiegało pod hasłem „Born To Be Active”. Jest ono wizytówką organizatorów, którzy udowodnili, że każdy urodził się po to, by być aktywnym.

– To był dobrze zorganizowany event, z dostępem do profesjonalnego sprzętu, a instruktorzy chętnie służyli pomocą. Z perspektywy uczestnika doceniam różnorodność zajęć i oczywiście słodki upominek dla najbardziej wytrwałych – uśmiecha się Kinga Kajzer z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Relacja dostępna także na stronie Przeglądu Sportowego: tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj