Porażki polskich zespołów

0
821

Polskie drużyny, uczestniczące w Akademickich Mistrzostw Europy w koszykówce, które odbywają się w Poznaniu, w poniedziałek nie wygrały żadnego meczu.

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu dotrzymywali kroku Akademii Wychowania Fizycznego w Budapeszcie tylko przez dwie kwarty ostatecznie przegrywając 70:96. Pierwszy zespół, który rzucił 100 punktów w jednym meczu, to Uniwersytet Beykent w Istambule, który dokonał tego w starciu z Politechniką Gdańską, wygrywając 100:58. Koszykarki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza nie zrehabilitowały się po wczorajszej porażce, tym razem przegrały z Akademią Wychowania Fizycznego w Budapeszcie 37:53.

Jak przyznał po spotkaniu Adam Skiba, zawodnik Politechniki Gdańskiej – Myślę, że Turcy, z którymi dziś dostaliśmy ostre lanie, i Francuzi, z którymi gramy jutro, są drużynami, które powalczą o końcowy tryumf. Niemcy i my przyjechaliśmy tutaj raczej w formie lekcji. Faworytami są również Litwini i Hiszpanie, ponieważ ich szkoła koszykarska jest na bardzo, bardzo wysokim poziomie i dalej mają dużą przewagę w Europie. Naszą najmocniejszą stroną jest to, że nawet my nie wiemy czego się po nas spodziewać. Na pewno nie będziemy nikomu tu ustępować, będziemy gryźć do ostatniej sekundy. Nie dajemy za wygraną i z każdą minutą gramy coraz lepiej, coraz mądrzej. Mimo tego zmęczenia, mimo tego, że gramy po 40 minut praktycznie całą drużyną, to nie dajemy za wygraną.

Michał Samsonowicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu tak z kolei skomentował spotkanie swojej drużyny Przegraliśmy dużą różnicą punktów, głównie ze względu na to, że drużyna przeciwna to zawodnicy, którzy już grają w zawodowych ligach. Przede wszystkim są zgrani, zwłaszcza w porównaniu do nas, gdzie tylko czterech z nas zajmuje się profesjonalnie koszykówką. To jest dla nas dobra lekcja.

Przed zawodnikami ostatni dzień fazy grupowej Akademickich Mistrzostw Europy. Matematyczne szanse na awans do najlepszej ósemki turnieju mają jeszcze studentki Politechniki Gdańskiej, które jutro powalczą z koszykarkami z Politechniki w Madrycie oraz koszykarze Politechniki Gdańskiej w meczu z Uniwersytetem w Rouen.

Źródło i zdjęcia: Organizator – OŚ AZS Poznań