Gdy świat emocjonuje się piłkarskim mundialem rozgrywanym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku, Polska przygotowuje się do własnego piłkarskiego święta. Od 1 lipca Warszawa będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Świata w futsalu, podczas których kibice zobaczą m.in. reprezentantów Brazylii, Portugalii, Francji, USA, Niemiec czy Nowej Zelandii. Co ważne, w obu turniejach – kobiet i mężczyzn – wystąpią także reprezentacje Polski. Trwa sprzedaż biletów na to wydarzenie.
Mistrzostwa będą największą akademicką imprezą sportową organizowaną w Polsce w tym roku. W turnieju wystąpi łącznie 26 reprezentacji z osiemnastu krajów – dziesięć drużyn kobiecych i szesnaście męskich. – Wszyscy czekamy już na pierwszy gwizdek. Przed nami jeszcze ostatnie przygotowania, ale jesteśmy przekonani, że Warszawa będzie gotowa na przyjęcie uczestników z całego świata. Futsal akademicki ma w Polsce wyjątkową historię, dlatego wierzę, że poziom sportowy mistrzostw będzie bardzo wysoki – podkreśla Rafał Jachimiak, prezes AZS Warszawa, koordynator turnieju.
Mistrzostwa będą imponować rozmachem. Do Polski przyjedzie blisko 350 studentów-sportowców z całego świata. Mecze rozgrywane będą jednocześnie w trzech halach: OSiR Włochy, OSiR Bemowo oraz hali Znicza w Pruszkowie. Każdego dnia kibice będą mogli obejrzeć nawet dwanaście spotkań, a w całym turnieju rozegranych zostanie 75 meczów – 48 w rywalizacji mężczyzn i 27 w turnieju kobiet.
Polscy kibice będą mogli wspierać zarówno reprezentację kobiet, jak i reprezentację mężczyzn. Obie biało-czerwone drużyny liczą na walkę o czołowe lokaty. Przed czterema laty polskie studentki wywalczyły brązowy medal mistrzostw świata w portugalskiej Bradze, a teraz będą chciały powalczyć o kolejny sukces przed własną publicznością.
Na parkietach w Warszawie i Pruszkowie, w trakcie imprezy wspieranej przez PGE Polską Grupę Energetyczną, nie zabraknie również zawodniczek i zawodników reprezentujących światowe potęgi futsalu. Kibice zobaczą między innymi drużyny z Brazylii, Portugalii, Francji, USA, Niemiec oraz Nowej Zelandii. W turnieju wystąpią także reprezentacje Cypru, Kostaryki czy Chin, co sprawia, że rywalizacja zapowiada się niezwykle różnorodnie i międzynarodowo.
Rozpoczęła się sprzedaż biletów na futsalowe święto. – Za jeden bilet można obejrzeć nawet cztery mecze mistrzostw świata. Wejściówki na fazę grupową kosztują 22,90 zł, od ćwierćfinałów 32,90 zł, a pakiet obejmujący oba finały – kobiet i mężczyzn – 43,90 zł. Dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą oglądać wszystkie mecze bezpłatnie – dodaje Jachimiak. Wejściówki można kupować w portalu eBilet.pl LINK https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/futsal.
Ceremonia otwarcia Akademickich Mistrzostw Świata w Futsalu odbędzie się 30 czerwca o godzinie 20 w hali OSiR Włochy (ul. Gładka 18, Warszawa). Turniej potrwa do 7 lipca i będzie wyjątkową okazją, by – bez konieczności drogiej podróży za ocean – wziąć udział w wielkim piłkarskim święcie.
