Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie wśród kobiet i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu wśród mężczyzn zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym, które odbyły się w Gdańsku.

W finałowych spotkaniach drużyna z Warszawy, która broniła tytułu najlepszego zespołu akademickiego, pokonała Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie 3:0. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Uniwersytetu Warszawskiego. W turnieju panów obrońca tytułu – Politechnika Rzeszowska – zajął dopiero trzecie miejsce. W finale zmierzyły się ekipy PWSZ w Zamościu i Politechniki Gdańskiej. 3:1 zwyciężyli zawodnicy z Zamościa.

Zwycięzcy z Zamościa występowali w składzie: Piotr Chodorski, Łukasz Jarocki, Paweł Kozieł i Marcin Litwiniuk. Z kolei najlepsza żeńska drużyna, ALK Warszawa, wystąpiła w Gdańsku w składzie: Natalia Bąk, Aleksandra Dąbrowska, Oksana Fadejewa, Karolina Lalak i Magdalena Sikorska.

Poziom turnieju, podobnie jak w poprzednich latach, był bardzo wysoki, a zawodnicy rywalizujący w hali Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby, w przeszłości ikony tej dyscypliny sportu, byli znani z rozgrywek ligowych – mówił Piotr Walczak, prezes AZS Uniwersytetu Gdańskiego, organizatora zawodów.

Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym współfinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym imprezy była Grupa LOTOS SA.

Turniej kobiet

Finał: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie – Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie 3:0
O 3. miejsce: Uniwersytet Warszawski – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie 3:0
O 5. miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie – Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie 3:2
O 7. miejsce: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu 3:1

Turniej mężczyzn

Finał: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu – Politechnika Gdańska 3:1
O 3. miejsce: Politechnika Rzeszowska – Wyższa Szkoła Bankowa Toruń 3:1
O 5. miejsce: Uniwersytet Zielonogórski – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy 3:1
O 7. miejsce: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie – Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie 3:1