Zwykle są zabiegani i w wielu miejscach na raz i tylko raz w roku mają okazję, żeby zebrać się szerszym gronie, by złożyć sobie życzenia. Spotkanie wigilijne środowiska AZS Warszawa zgromadziło wiele pokoleń działaczy oraz sportowców ze stołecznych klubów uczelnianych.
Kolejny raz kolacja odbyła się w klubie Limba na terenie Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przy stołach spotkało się kilkadziesiąt osób, w tym kilka pokoleń azetesiaktów i przyjaciół środowiska akademickiego. Zebranych powitał prorektor ds. dydaktyki SGGW – dr hab. Jarosław Gołębiewski, który zapewnił o ważnej roli, jaką odgrywa sport na uczelniach wyższych i złożył wszystkim zgromadzonym spokojnych życzenia. Wśród zaproszonych gości był dr hab. inż. Robert Zalewski, prorektor ds. studenckich Politechniki Warszawskiej i stały uczestnik trójboju rektorskiego rozgrywanego podczas Varsoviady.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele sekcji i klubów AZS w tym Akademickiego Klubu Żeglarskiego AZS Warszawa obchodzącego w tym roku swoje 100-lecie istnienia. Na ręce Kazimierza Górskiego i Andrzeja Szafranka trafiły pamiątkowe odznaczenia. Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno nikt w środowisku AZS Warszawa nie wiedział o tradycjach tej sekcji. Obecnie odrabiana jest długa lekcja historii.
Spotkanie było też okazją do podsumowań. Rok 2024 obfitował w wiele wydarzeń, jak Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku i akcji, jak Test Coopera dla Wszystkich, Od Młodzika do Olimpijczyka, Z SKS-u do AZS-u czy turniejów Akademickiej Ligi AZS i Lig Amatorskich AZS. Należy pamiętać o organizacji kluczowych imprez, czyli Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza oraz Akademickich Mistrzostw Polski.
– To był dobry rok dla AZS Warszawa. Oczywiście sporo się działo, ale my powiększyliśmy swój potencjał i zorganizowaliśmy jeszcze więcej imprez niż do tej pory. Przybyło nam członków-studentów, więc był to rok udany. Z nadzieją patrzymy też na kolejny rok, tym bardziej że czekają nas kolejne wyzwania, jak organizacja Akademickich Mistrzostw Europy w sportach walki – powiedział prof. Marek Konopczyński, prezes AZS Warszawa.
Mimo zachodzących wielu zmian AZS Warszawa wciąż pozostaje w dobrej kondycji. Swoją ofertę kieruje nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich mieszkańców stolicy.
– Potrzeba istnienia AZS nie ulega żadnej dyskusji. AZS Warszawa w swojej ponad stuletniej tradycji zaprezentował się jako organizacja mająca ciekawe propozycje zarówno dla studentów i środowiska akademickiego, ale też dla emerytów i osób pracujących. Organizuje też zawody dla dzieci i młodzieży, promując wśród nich, którą uczelnię wybrać. Myślę, że nikt sobie nie wyobraża polskiego sportu i rekreacji bez AZS – podsumował prezes AZS Warszawa.