Pierwsze w nowej kadencji posiedzenie Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego odbyło się w Opolu. Gospodarzem spotkania był rektor Politechniki Opolskiej – dr hab. inż. Marcin Lorenc.
W piątek w Sali Senatu zasiedli członkowie Zarządu Głównego AZS, aby omówić najważniejsze kwestie dotyczące aktualnej działalności stowarzyszenia. Zebranych powitał prezes ZG AZS prof. Alojzy Z. Nowak. Po jego wprowadzeniu obrady rozpoczęła prezentacja klubu AZS Politechniki Opolskiej, który liczy ponad 2500 członków i jest największym w kraju. Uczelniana drużyna znana jest głównie z dobrych występów w piłce ręcznej czy też koszykówce, ale nie tylko. W jej barwach znajdziemy też utalentowanych lekkoatletów oraz panczenistów.
– Warto dobrze rozpocząć nową kadencję w miejscu, które się stale rozwija i promuje sport akademicki. Nasz klub pod wieloma względami ma pozycję lidera nowych rozwiązań. Chcemy się podzielić osiągnięciami i motywować do dalszego dobrego działania – powiedział Tomasz Wróbel, wiceprezes AZS i prezes AZS Politechniki Opolskiej.
Prezentację działalności klubowej gospodarzy wzbogacił oficjalny akcent wręczenia Złotej Odznaki AZS rektorowi dr hab. inż. Marcinowi Lorencowi. W przeszłości dwukrotnie zdobywał on złote medale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej i jest doskonałym przykładem tego, jak pogodzić aktywność fizyczną w czasie studiów z karierą naukową. A jak wiadomo przykład powinien iść z góry.
Następnie rozpoczęła się robocza część obrad Zarządu Głównego AZS. Jej kluczowymi punktami były m.in. zagadnienia dot. Akademickich Mistrzostw Polski i powołania nowych składów Rad przy ZG AZS. Przedstawiono także informacje o przygotowaniach do tegorocznej Gala AZS i Kongres Sportu Akademickiego, które odbędą się w Warszawie, ustalono kalendarz pracy Zarządu Głównego AZS w najbliższym okresie.
Przypomnijmy, że 22 czerwca podczas XXX Zjazdu AZS prezesem został ponownie wybrany prof. dr. hab. Alojzy Z. Nowak. Wtedy też wybrano wiceprezesów i członków Zarządu Głównego AZS. Ich kadencja trwa cztery lata do 2028 roku.