Świetny mecz mają za sobą szczypiorniści Olimpu AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Gospodarze po emocjonującym spotkaniu pokonali w sobotni wieczór Tęczę Kościan (30:28). Było to trzecie zwycięstwo podopiecznych Ireneusza Łuczaka w bieżących rozgrywkach odniesione po trzech porażkach na inaugurację sezonu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy wypracowali sobie kilkubramkowe prowadzenie. Gracze AZS wyrównali w 20 minucie i do samego końca tej części gry trwała „wymiana ciosów”. Do przerwy było 12:12. Druga połowa była lepsza w wykonaniu akademików, szczególnie początek. Nasz zespół szybko osiągnął 3-4 bramkowe prowadzenie i praktycznie kontrolował je do samego końca.

Ostatecznie AZS UZ pokonał zwyciężył zespół z Wielkopolski różnicą dwóch goli. Najwięcej bramek dla zielonogórzan zdobyli: Matela (6), Wiatrzyk (5) oraz Kamiński (4).

– Początek był nieskuteczny i dlatego goście nam trochę odjechali. Później skuteczność się poprawiła i dlatego odnieśliśmy zwycięstwo – ocenił Mateusz Wiatrzyk zawodnik AZS.

– Mecz był „na styku”, trochę przez nasz brak skuteczności. Mogliśmy to spotkanie już skończyć w drugiej połowie wcześniej, bez nerwowej końcówki.  Przeciwnicy łapali także kary, a my dowieźliśmy to zwycięstwo do końca – dodał Szymon Matela.

W tabeli I lig AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zajmuje 5 miejsce z dorobkiem 9 punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Żagiewiem Dzierżoniów.