Polecą w kulki w Lubuskiem

0
689

W ostatni weekend maja w Zielonej Górze odbędą się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w boccia. Jest to dyscyplina, która w ramach projektu IMP AZS rozgrywana jest od samego początku. Zawodnicy z całej Polski będą mogli zmierzyć się w grze indywidualnej oraz drużynowej.

Rywalizacja odbędzie się poprzez klasyfikację w sześciu klasach startowych, wynikających ze zróżnicowanego poziomu sprawności:

• klasa BC1 – ciężka dysfunkcja dotycząca czterech kończyn, spastyczność (atetoza, dystonia),
• klasa BC2 – dysfunkcja dot. czterech kończyn, spastyczność (atetoza, ataksja),
• klasa BC3 – zawodnicy o podobnym profilu BC1 lub BC4,
• klasa BC4 – zawodnicy z poważną dysfunkcją dotyczącą czterech kończyn,
• klasa BC5 – Zawodnicy z mniejszym uszkodzeniem niż BC2 lub BC4; dysfunkcja może być wynikiem hipertonii, hipotonii, atetozy, ataksji, dystonii,
• klasa OPEN – inne przypadłości nie zawarte w klasach BC1, BC2, BC3, BC4, BC5.

W sobotę odbędą się zawody drużynowe, gdzie jednocześnie rozegrane zostaną cztery mecze rozgrywane na boiskach hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Profesora Szafrana 6. Niedziela będzie dniem rywalizacji indywidualnej.

Do zawodów zgłosić się mogą wszystkie pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności oraz będące członkami Akademickiego Związku Sportowego. Legitymację AZS uprawniającą do startu należy wyrobić tutaj. Zgłoszenia do zawodów są przyjmowane do niedzieli 23 maja do godziny 20:00 poprzez formularz dostępny tutaj.

Liczba miejsc jest ograniczona, a o dopuszczeniu do startu decyduje kolejność zgłoszeń.
Dla zakwalifikowanych uczestników organizator gwarantuje zakwaterowanie i wyżywienie. Szczegóły zawodów dostępne są w komunikacje umieszczonym na stronie internetowej projektu.

Organizatorem zawodów są Akademicki Związek Sportowy, KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Uniwersytet Zielonogórski.

Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Projekt wspiera Fundacja LOTTO. Fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy REBIS.
Patronat honorowy nad cyklem zawodów IMP AZS objął Polski Komitet Paraolimpijski. Zawody odbędą się również pod patronatem Polskiego Związku Bocci.

Tekst: Dominika Hoft
Foto: archiwum www.imp.azs.pl