Dzień przed posiedzeniem Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego intensywnie obradowały rady. Na miejscu i on-line rozmawiano o realnych sprawach i pilnych kwestiach.
Rada Upowszechniania Kultury Fizycznej, Główny Sąd Koleżeński oraz Rada Ekonomiczna – to ciała, które wykorzystały dni przed posiedzeniem zarządu. Podczas kilkugodzinnych spotkań wypracowano stanowiska oraz rekomendowano kwestie, które poruszone będą w piątek w Szczecinie.
Rada Ekonomiczna spotkała się w formule zdalnej i zapoznała się ze stanem budżetowym ośrodków AZS oraz zaopiniowała prowizorium budżetowe.
Jednym z tematów spotkań Rady UKF był futsal i sytuacja z meczu, do którego doszło podczas finałów Akademickich Mistrzostw Polski. Członkowie rady dyskutowali o tym, co należałoby poprawić, żeby nie dochodziło do podobnych zdarzeń i jak zabezpieczyć organizatorów na przyszłość. Zabrali też stanowisko w sprawie działań, które warto kontynuować w następnej kadencji, akcji upowszechniających sport akademicki i poprawy ogólnopolskiej oferty sekcji AZS.
– Poruszyliśmy kilka kwestii, które do nas wpłynęły, jeśli chodzi o Akademickie Mistrzostwa Polski i pewne zmiany regulaminowe. Mówiliśmy też o kierunkach, w których powinno iść upowszechnianie, bo musimy wytyczyć ścieżki rozwoju, którymi będziemy chcieli podążać. Przypomnimy sobie też o innych ważnych kwestiach, bo kończą się też zgłoszenia do „Dobry Sportu”. Mamy ponadto szkolenia środowiskowe i jesteśmy też po ocenie Pucharów AZS – powiedział Tomasz Wróbel, wiceprezes ZG AZS i przewodniczący Rady Upowszechniania Kultury Fizycznej.
Dla Rady Upowszechniania Kultury Fizycznej nie było to ostatnie spotkanie przed końcem kadencji. Członkowie rady zebrać mają się jeszcze w maju. Również w maju odbyć ma się też Rada Rozwoju czy też Rada Sportu Osób z Niepełnosprawnościami. To jednak nie jest wyścig i nie jest ważne ile odbyło się rad, ale istotny jest ich wkład w działanie Akademickiego Związku Sportowego.