Bez zmian za sterami w AZS PŁ i AZS UŁ. Nowy klub na pokładzie

0
832

Kluby Uczelniane AZS Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego podsumowały minione dwa lata działalności i wybrały nowe władze na kolejną kadencję. Na mapie klubów AZS w Łodzi pojawiła się nowa jednostka – AZS Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. 

To była udana kadencja władz AZS Politechniki Łódzkiej. Studenci PŁ odnosili sukcesy na zawodach akademickich rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej. Medale Uniwersjad zdobywali pływacy Jan Kałusowski, Marcel Wągrowski, lekkoatleta Mateusz Rzeźniczak i panczenistka Natalia Jabrzyk, która została także multimedalistką AMŚ w łyżwiarstwie szybkim. Politechnika Łódzka zajmowała najwyższe lokaty sposród łódzkich uczelni w klasyfikacjach medalowych Akademickich Mistrzostw Polski, w dużej mierze za sprawą karateków. Klub pod wodzą kol. Ewy Brochockiej odnosił także sukcesy organizacyjne. W 2023 roku AZS PŁ zadebiutował w roli gospodarza AMP w aerobiku sportowym. Na początku tego roku reaktywował po latach Galę Sportu Akademickiego Politechniki Łódzkiej i Bal Sportowca.

We wtorek klub wybrał nowe władze. Prezesem pozostała dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej. Funkcję wiceprezesów będą pełnić Robert Benkes, Marcin Nadratowski i Tomasz Piasecki, a na sekretarza wybrano Paulinę Piera. W zarządzie znaleźli się także Kinga Sierakowska, Milena Terka, Krzysztof Kamiński, Igor Kowalczyk, Hubert Krokowicz i Jakub Wlaźlik.

Powody do satysfakcji mieli również działacze AZS Uniwersytetu Łódzkiego. Studenci UŁ stawali na podium zawodów międzynarodowych – pływak Jakub Kraska zdobył złoty medal na Letniej Uniwersjadzie w Chengdu, Paulina Grzegórska została akademicką mistrzynią Europy w kickboxingu, a Filip Krata wywalczył brąz AME w kickboxingu. Na arenie ogólnopolskiej na szczególne wyróżnienie zasługują judocy, pływacy i lekkoatleci, regularnie zdobywający medale AMP. AZS Uniwersytetu Łódzkiego na dobre zadomowił się w gronie organizatorów AMP – w minionej kadencji gościł uczestników półfinałowych turniejów w futsalu i koszykówce mężczyzn, a także organizował Puchar AZS w kickboxingu i Sportowe Juwenalia. Klub zadbał również o promocję, uruchamiając swoją nową stronę internetową.

Prezesem KU AZS UŁ została ponownie kol. Kinga Sałata, dla której będzie to już trzecia kadencja w zarządzie klubu. Na wiceprezesów wybrano Wiktorię Rudzińską i Bogdana Kobiereckiego, a na sekretarza – Magdalenę Brzęczek. Skład zarządu uzupełniają Jagoda Goldwasser, Nikola Grzywacz, Dawid Kozioł i Jakub Wiliński.

Walne zebrania w KU AZS PŁ i UŁ to nie jedyne ważne wydarzenia w AZS w Łodzi w ostatnich dniach. Na mapie klubów AZS pojawiła się nowa jednostka terenowa – KU AZS  Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. To nie pierwsze związki popularnej łódzkiej „filmówki” ze sportem akademickim. Poprzedni KU AZS powołano do życia w 1967 roku i klub prężnie działał aż do lat 80. XX wieku. W 2006 roku podjęto bezskuteczną próbę reaktywacji AZS na uczelni. Tym razem dzięki determinacji studentów i pracowników misja się powiodła.

AZS Szkoły Filmowej wybrał swoje władze. Prezesem został wieloletni pracownik uczelni kol. Jacek Tylman, wiceprezesem Ilona Stawicka, a sekretarzem Beata Pisarkiewicz. Do zarzadu weszli także Katarzyna Prędka i Ksawery Synak. Na „filmówce” nie próżnują – pierwszych startów studentów PWSFTviT można spodziewać się już na kwietniowych AMP w judo.

Kampania sprawozdawczo-wyborcza w klubach AZS w województwie łódzkim dobiega końca. Wybrani na zebraniach delegaci wezmą udział w Walnym Zebraniu AZS Łódź, które zaplanowano na wtorek, 21 maja.